Przegląd tygodnia w Poznaniu, najważniejsze wydarzenia od 12.04 do 18.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Poznania nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Poznania nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Poznania, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Produkty wycofane ze sklepów decyzją GIS. Masz w domu? Oddaj je do sklepu! AKTUALNA LISTA [19.04.20]”?

Przegląd tygodnia Poznań od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Produkty wycofane ze sklepów decyzją GIS. Masz w domu? Oddaj je do sklepu! AKTUALNA LISTA [19.04.20]

Uważajcie na te produkty. Jeśli macie je w domu, koniecznie oddajcie do sklepu. Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku kontroli wycofał w ostatnich miesiącach szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki. To nie tylko żywność, ale również suplementy, czy produkty codziennego użytku. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu i zapoznaj się z ostrzeżeniami GIS i datą ważności produktów. Te artykuły nie spełniały norm i mogą być szkodliwe dla zdrowia. ZOBACZ O JAKIE PRODUKTY CHODZI

📢 Zmiany dla kierowców od lipca 2020 - Prawo jazdy, limity prędkości i pierwszeństwo na drogach [19.04.2020]

Kierowcy, przed wami zmiany. Od lipca w życie wchodzą nowe przepisy, do których muszą dostosować się wszyscy kierowcy. Teoretycznie mają one poprawić bezpieczeństwo na drogach. Czy tak będzie w rzeczywistości? To się dopiero okaże. Na pewno kary za złamanie nowych przepisów będą dotkliwe – od lipca możesz stracić prawo jazdy za nowe wykroczenie.

📢 Ulica Półwiejska znów ożyła. Maseczki i pogoda dodały odwagi poznaniakom?

Ulica Półwiejska tradycyjnie roiła się od ludzi, ale pandemia koronawirusa i wprowadzone obostrzenia sprawiły, że niemal całkowicie się wyludniła. Miejsce, które wcześniej tętniło życiem, w ciągu ostatnich tygodni wyglądało jak po apokalipsie. W sobotę jednak znów ożyło. Tamtejsi sprzedawcy sugerują, że poznaniacy stali się odważniejsi dzięki maseczkom i ładnej pogodzie.

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Poznań: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Poznaniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Idąc w sobotę na zakupy musisz mieć maseczkę i... cierpliwość. Przed poznańskimi sklepami spore kolejki

W sobotę wielu poznaniaków ruszyło na zakupy.

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Jakie samochody Polacy kupowali najczęściej? Zobacz hity sprzedaży aut w latach 1992-2019

W 1992 w Polsce sprzedano 194,5 tys. nowych samochodów. W 2019 r. W 2019 r. sprzedano ich już ponad 555 tys. aut. Zobacz w galerii, jakie nowe samochody kupowano najczęściej w naszym kraju w latach od 1992 do 2019 (dane pochodzą z serwisu wyborkierowcow.pl).

📢 Opustoszały przez koronawirusa Poznań widziany z drona - zobacz wideo

Strach przed zakażaniem, a od pewnego czasu także wprowadzone obostrzenia sprawiły, że ulice Poznania opustoszały. Najlepiej widać to z góry. Zobaczcie film nagrany dronem, na którym widać, jak wygląda Stary Rynek, ul. Święty Marcin, park Mickiewicza i okolice ronda Kaponiera.

📢 Kiedy koniec nauki zdalnej? Najmłodsze dzieci mogą wrócić do szkół wcześniej. Rząd przewiduje różne scenariusze

Od 11 marca lekcje w szkołach się nie odbywają, natomiast od 25 marca realizowana jest nauka zdalna. Rząd myśli jednak nad stopniowym odmrażaniem gospodarki, a z tym wiąże się również powrót uczniów do szkół. Nie ma jeszcze konkretnych decyzji w tej sprawie, ale rozważane są różne scenariusze.

📢 Wielkopolscy policjanci wystawiają mandaty za brak maseczek? Sprawdziliśmy

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Wielkopolski przestrzegają nakazu zasłaniania nosa i ust nałożonego przez rząd. Obowiązuje on od 16 kwietnia. Policjanci sprawdzają, czy wszyscy noszą maseczki lub inną tego typu osłonę. - Nie podejmowaliśmy interwencji, bo widzimy, że nie ma takiej potrzeby. Ludzie chodzą w maseczkach. Jedyne nasze działania to te edukacyjne - podkreśla rzecznik wielkopolskiej policji.

📢 Netflix w ten weekend: Zostań w domu i oglądaj premierowe seriale i filmy! [17-19 kwietnia 2020]

Choć w ten weekend Netflix oferuje nieco mniej nowych seriali i filmów niż w ostatnich tygodniach, to wcale nie oznacza, że wśród nich nie znajdziemy przynajmniej kilku perełek, którymi z pewnością warto się zainteresować. Sprawdź nasza galerię premier!

📢 Wakacje 2020 odwołane przez koronawirusa MEMY

Wakacje 2020 to będą zupełnie inne wakacje, niż te, które znaliśmy do tej pory. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Internauci stworzyli memy, które unaoczniają wakacje w dobie koronawirusa. O tegorocznymi lecie wypowiedział się również minister zdrowia Łukasz Szumowskie na antenie radia RMF FM: O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Co zatem z wakacjami będzie? Polecamy na odreagowanie twórczość internautów.

📢 Maseczka ochronna wykosi koronawirusa? Zobacz memy

Maseczka na twarzy to codzienny widok na ulicach od 16 kwietnia 2020 roku. To nowe obostrzenie, które wprowadził rząd. Czy to oznacza, że maska zatrzyma koronawirusa? Internauci tworzą memy o maseczkach ochronnych i oswajają nas z nowym obowiązkiem. Co on oznacza w praktyce? Czy maska w dobie koronawirusa to jedyny słuszny wybór? Nie do końca. Obowiązkowe bowiem jest zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, co powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski o maseczkach.

📢 Koronawirus odpuszcza? Rząd znosi pierwsze zakazy. Sprawdź, co się zmieni od 20 kwietnia

Polski rząd znosi pierwsze zakazy związane z pandemią koronawirusa. Poznaliśmy kilkuetapowy plan odmrażania gospodarki. Sprawdź, co się zmieni od poniedziałku, 20 kwietnia i jak wygląda plan powrotu do normalności w Polsce.

📢 Brazylia ma lek na koronawirusa. Skuteczny w 94 proc.

Lek na koronawirusa jest wyczekiwany przez cały świat. Tymczasem Brazylia informuje, że naukowcy z tego kraju opracowali lek o 94 proc. skuteczności w zwalczaniu Covid-19. O tym fakcie poinformował brazylijski Minister Nauki, Technologii, Innowacji i Komunikacji Marcos Pontes. Nazwa preparatu jeszcze nie jest znana, natomiast testy mają ruszyć w maju w pięciu szpitalach w Rio de Janeiro, jednym w Sao Paolo i jednym w Brasilii. Lek na koroanwirusa powstał natomiast w laboratorium w Sao Paolo.

📢 Pod rynkiem Łazarskim w Poznaniu odkryto schron na 150 osób! Być może jest tam jeszcze drugi taki obiekt

Niecodzienne znalezisko odkryli robotnicy przebudowujący płytę rynku Łazarskiego. To schron na około 150 osób. Co ciekawe, w tym rejonie na odkrycie czeka jeszcze jeden podobny obiekt, a ponadto, według map i zdjęć powojennych, takich obiektów ma być jeszcze aż około 130.

📢 Strefy wolne od koronawirusa w Wielkopolsce - zobacz, w których powiatach nie odnotowano żadnych zakażeń

Do tej pory (16 kwietnia, godz. 10) w Wielkopolsce potwierdzono obecność koronawirusa u 828 osób. Cały czas są jednak powiaty, w których na razie nie było ani jednego zakażenia. Zobacz, gdzie w Wielkopolsce jeszcze nie odnotowano przypadków COVID-19.

📢 Jak NIE nosić maseczek? Te błędy popełniamy najczęściej. Sprawdź, czego nie robić podczas noszenia maseczki ochronnej

Maseczki ochronne lub ich alternatywy są obowiązkowe od 16 kwietnia. Każdy z nas wychodząc z domu, musi mieć zakryte usta i nos, a większość wybiera do tego celu maseczkę, bo to wygodne rozwiązanie. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak używać maseczki ochronnej, by rzeczywiście pełniła ona swoje funkcje. Myślisz, że to bułka z masłem? Lepiej sprawdź najczęstsze błędy, które popełniamy, używając maseczek jednorazowych i wielorazowych. Tego nie rób!

📢 Posłuchaj, jak brzmi… koronawirus! Naukowcy przełożyli jego budowę na muzykę

Koronawirus? To brzmi nieźle! I choć takie stwierdzenie zakrawa o czarny humor, to jest w nim sporo prawdy – naukowcy z Massachusetts Institute of Technology postanowili przełożyć strukturę groźnego koronawirusa na zapis nutowy. Efekty eksperymentu są co najmniej interesujące…

📢 Poznaniacy w maseczkach. Od 16.04.2020 zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe [ZDJĘCIA]

Od 16 kwietnia 2020 rząd wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, np. sklepach czy aptekach. Powodem jest epidemia koronawirusa. Z naszych obserwacji wynika, że większość poznaniaków nosi maseczki już od dłuższego czasu. Zobacz zdjęcia!

📢 Koronawirus: Restrykcje mogą być potrzebne jeszcze w 2022 roku. Naukowcy z Harvardu przeprowadzili symulacje pandemii

Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba nim spowodowana COVID 19 wciąż generują więcej pytań niż odpowiedzi. Sporo o pandemii, która wstrząsnęła światem w 2020 roku, nie wiemy, dlatego nie sposób określić, kiedy i czy w ogóle sobie z nią poradzimy. Według naukowców z Harvardu niektóre z aktualnych ograniczeń mogą wracać jeszcze cyklicznie w 2022 roku. Wszystko zależy od postępów prac nad szczepionką i efektywnym leczeniem, a także od zwiększenia pojemności szpitali.

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3