Reiss już strzela dla Warty

Łukasz Sawala
Warta Poznań nie dała szans Chrobremu Głogów. W kolejnym przedsezonowym sparingu poznaniacy wygrali 5:2, a jedną z bramek strzelił Piotr Reiss, nowy piłkarz warciarzy.

Piłkarze Bogusława Baniaka szybko objęli prowadzenie. Już w 4. minucie Piotr Reiss sprytnie wykonał rzut wolny oddając piłkę do Tomasza Magdziarza. Kapitan Warty zgrał do Marcina Klatta, który płaskim strzałem z pola karnego nie dał szans golkiperowi Chrobrego.

Szybko zdobyty gol nie oznaczał jednak, że mecz miał byc dla Warty spacerkiem. W 33. minucie trzecioligowi rywale zdołali nawet wyjść na prowadzenie! Najpierw obrońcy Warty nie upilnowali Bykanowa, a ten pewnie pokonał bezradnie interweniującego Łukasza Radlińskiego. Później sędzia odgwizdał rzut karny za faul na Szcześniaku. Blauciak nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy warciarze wzięli się w garść.  Po rajdzie Ignasińskiego i centrze w pole karne strzelcem bramki ponownie został Blaucik - tym razem jednak pokonał nie tego bramkarza, którego by chciał. Parę minut później pierwszą bramkę w barwach Warty zdobył Piotr Reiss, który po profesorsku zamknął akcję Bartkowiaka.

Na kolejną bramkę garstce kibiców przyszło czekać aż do 74. minuty. Przejawiający sporo ochoty do gry Marcin Klatt wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za faul właśnie na nim. Klatt więcej bramek już nie strzelił, bo trener Baniak postanowił dać mu odpocząć, a w jego miejsce wprowadził młodego Damiana Pawlaka. Wychowanek Warty zanotował prawdziwe "wejście smoka".  Jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się golem na 5:2.

Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale dogodne sytuacje marnował Marcin Wojciechowski.

WARTA POZNAŃ - CHROBRY GŁOGÓW 5:2 (3:2)
Bramki: 1:0 Klatt (5.), 1:1 Bykanow (9.), 1:2 Błauciak (33. z karnego), 2:2 Błauciak (37. samobójcza), 3:2 Reiss (41.), 4:2 Klatt (73.z rzutu karnego), 5:2 (74. Pawlak)

WARTA: Radliński (78.Lis) - Ignasiński (83.Mboma), Bartkowiak, Przybyszewski, Otuszewski - Bekas (83.Mazurek), Miklosik (59.Ngamayama) - Magdziarz (66.Kopaniarz), Reiss (59.Bała), Wojciechowski - Klatt (74.Pawlak).

CHROBRY (I połowa): Stepokura - Pietruszko, Kotlarski, Błauciak, Jabłoński - Kowalski, Hałambiec, Niedźwiedź, Filbier - Szczęśniak - Bykanow (druga połowa): Długosz - Łużny (86.Jabłoński), Błauciak (73.Kotlarski), Papuszka, Bukraba - Filipiak, Herbuś, Pietruszko, Zboralski - Węglarz, Bykanow.

Piotr Reiss podpisał roczny kontrakt z Wartą Poznań. Podczas oficjalnej prezentacji popularnego "Reksia", piłkarz opowiedział m.in. o swoim stosunku do Poznania i gry w I lidze.