Ruch - Warta 0:1: Świetna zmiana i jest kolejne zwycięstwo!

warta - ruch
warta - ruch archiwum / eM
Po golu rezerwowego Marcina Wojciechowskiego Warta wygrała w Radzionkowie z Ruchem i przynajmniej do niedzieli będzie czwarta w tabeli!

Przed meczem trener Bogusław Baniak zapowiadał, że jego zespół do końca sezonu będzie walczył o jak najwyższą lokatę w tabeli I ligi. W sobotę w Radzionkowie Zieloni nie zawiedli oczekiwań trenera oraz kibiców i po golu Marcina Wojciechowskiego pokonali miejscowy Ruch 1:0.

Mecz od pierwszych minut nie zachwycał, akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Zieloni od początku meczu oddali nieco pole gry gospodarzom, którzy stworzyli kilka dobrych okazji pod bramką Warty.

W 40. minucie zespół Bogusława Banaiak mógł przegrywać, ale przed utratą gola Zielonych uchronił wracający po kontuzji Andrzej Bledzdewski. Warta w pierwszej połowie nie zagroziła poważnie gospodarzom, ale... w 19. minucie zdobyła gola. Jak okazało się chwilę później, Zbigniew Zakrzewski znajdował się jednak na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Do przerwy piłkarze nie zachwycili i w Radzionkowie było bez bramek.

W przerwie ostre słowa swoim podopiecznym musiał przekazać w szatni Bogusław Baniak. Piłkarze Warty wyszli na drugie 45 minut zmobilizowani i zaczęli stwarzać sytuacje pod bramką Ruchu, te jednak nie były na tyle groźne, by zaskoczyć golkipera gospodarzy. Piłkarze Ruchu też starali się atakować, ale świetnie w bramce czuł się Bledzewski, co jakiś czas ratując swój zespół z opresji.

Niezadowolony z gry trener Baniak, próbował poprawić grę, wprowadzając na boisko rezerwowych. Trenerski nos szkoleniowca z Poznania nie zawiódł. W 61. minucie na placu gry pojawił się Marcin Wojciechowski. Doświadczony pomocnik Warty szybko odwdzięczył się trenerowi. W 84. minucie ładnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Ruchu. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale do końca meczu nie zdołali pokonać Bledzewskiego i choć po czerwonej kartce Alaina Ngamayamy w ostatniej minucie spotkania, kolejne trzy punkty na swoje konto może dopisać sobie Warta.

Dzięki wygranej w Radzionkowie, w przypadku porażek Sandecji Nowy Sącz oraz Piasta Gliwice Zieloni awansują na 4. miejsce w tabeli!

Ruch Radzionków - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 84. Wojciechowski.

Żółte kartki: Balát, Mak - Marciniak, Scherfchen, Ngamayama, Kieruzel.
Czerwona kartka: Ngamayama (90., Warta, za drugą żółtą).
Sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa).

Ruch: Suchański - Niewulis, Rzepka, Beliančin, Kaciczak - Cieluch (75. Giel), Balát (72. Giel), Foszmańczyk, Mak, Jarka - Mak.

Warta: Bledzewski - Ngamayama, Kieruzel, Jasiński, Otuszewski (61. Iwanicki) - Magdziarz, Scherfchen, Marciniak (61. Wojciechowski), Reiss, Gajtkowski (77. Białożyt) - Zakrzewski.