Warciarze nie dali rady Zniczowi

Łukasz Sawala
Niestety, piłkarzom Warty ponownie nie udało się zdobyć trzech punktów. Tym razem po wyrównanym spotkaniu ulegli w Pruszkowie tamtejszemu Zniczowi 0:1.

Od początku meczu przewagę miała Warta - kilka strzałów z dystansu nie zmusiło jednak Adriana Bieńka do interwenjci. Dopiero w 13. minucie Tomasz Bekas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową z trzech metrów, ale świetnie zachował się golkiper gospodarzy. Dziewięć minut później padł jedyny gol tego meczu. Z 20 metrów w samo okienko z rzutu wolnego trafił Paweł Kaczmarek.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Warty. W 48. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Błażej Radler. W 72. minucie Piotr Reiss uderzał sprzed pola karnego, ale chybił o centymetry. Cztery minuty później Zieloni strzelili nawet gola, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. W 86. minucie Warta powinna wyrównać, lecz Marcin Klatt nie trafił do pustej bramki. W meczu więcej nic się nie wydarzyło i piłkarze z Drogi Dębińskiej musieli wracać do domu bez zdobyczy punktowej.

Następne spotkanie Warta rozegra 17 października, a podejmować będzie Górnik Zabrze. Początek meczu o godz. 15. Zapraszamy!

Znicz Pruszków - Warta Poznań 1:0

Bramka: 1:0 Kaczmarek (22.)
Warta: Radliński - Ignasiński (61. Iwanicki), Jankowski, Bartkowiak, Otuszewski (90. Pawlak) - Magdziarz, Bekas, Loliga, Reiss, Wojciechowski - Klatt.
Żółte kartki: Radler, Kaczmarek, L.J.Ekwueme - Ignasiński, Jankowski. Czerwona kartka: Błażej Radler (49. minuta, Znicz, za drugą żółtą).
Sędziował: Jacek Zygmunt (Jarosław).
Widzów: 400.

W poniedziałek ogłosimy wyniki naszego Supertypera piłkarskiego, w którym obstawialiście wyniki meczu ze Zniczem.