Warta tylko remisuje w Opolu

Miały być trzy punkty, ale jest tylko jeden. Warta Poznań zremisowała w Opolu z Odrą 1:1, choć zdobyła w tym meczu jeszcze jednego gola, nieuznanego przez sędziego.

W pierwszych 12 minutach optyczną przewagę uzyskali gospodarze, ale wkrótce dwie groźne sytuacje wypracowali sobie piłkarze Warty. Najpierw w niezłej sytuacji w polu karnym znalazł się Krzysztof Sikora, ale uderzył słabo i niecelnie. Już po chwili groźny strzał z woleja oddał Filip Burkhardt, ale i tym razem piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Marcina Fecia.

Wreszcie nadeszła 24. minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Strugarek i skierował piłkę do siatki. Dodajmy, że do ostatniej chwili występ w tym meczu stopera Warty stał pod znakiem zapytania.

13 minut później padło wyrównanie niemal w identycznej sytuacji. Strzelcem wyrównującego gola po wrzutce z rogu okazał się Paweł Odrzywolski. Bramka ożywiła nieco gospodarzy, przez co mecz w drugiej połowie się wyrównał. Najgroźniejszą sytuację po przerwie stworzyli sobie opolanie w 59. minucie. Marcin Rogowski znalazł sie sam na sam z Łukaszem Radlińskim, ale to bramkarz Warty był górą w tym pojedynku.

Bogusław Baniak dokonał kilku zmian w składzie i także akcje jego zespołu zaczęły być groźniejsze. Przyniosło to efekt w 82. minucie, kiedy to jeden z dżokerów - Grzegorz Wan zdobył gola, którego jednak nie uznał sędziujacy to spotkanie Tomasz Musiał, dopatrując się pozycji spalonej strzelca bramki.

Tym samym mecz zakończył się remisem, z którego poznaniacy nie mogą być zadowoleni.
- Bramka była strzelona prawidłowo. Należało nam sie zwycięstwo, bo byliśmy lepsi pod każdym względem. Jestem bardzo zdenerwowany faktem, że wywozimy stąd tylko jeden punkt - mówił po meczu Bogusław Baniak.

Teraz Wartę czeka kolejny mecz wyjazdowy z Kmitą Zabierzów.

Odra Opole - Warta Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 37. Odrzywolski - 24. Strugarek

Żółte kartki: Orłowicz, Piegzik (Odra) - Klatt (Warta).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 1000.

Odra Opole: Feć - Orłowicz (63. Filipe), Ganowicz, Odrzywolski, Monasterski, Rogowski, Tracz, Copik (68. Jaskólski), Piegzik, Józefowicz, Uchenna (46. Filipowicz).

Warta Poznań: Radliński - Ignasiński, Jankowski, Strugarek, Otuszewski, Bekas, Ngamayama, Magdziarz, Sikora (67. Klatt), Iwanicki (79. Wan), Burkhardt (69. Piskuła).