Zieloni remisują z Jastrzębiami

Łukasz Sawala
Pozyskany zimą Bartosz Hinc zdobył gola na wagę 1 punktu w wyjazdowym meczu Warciarzy z GKS-em Jastrzębie. Podopieczni Bogusława Baniaka jeszcze w rundzie wiosennej nie przegrali.

Wiosnę Warta rozpoczęła bardzo dobrze. Choć klub boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi, to w dwóch meczach poznaniacy wywalczyli aż 4 punkty - najpierw wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a dziś zremisowali 1:1 na wyjeździe z jastrzębskim GKS-em.

Gospodarze zaatakowali już od pierwszych minut. W 4. minucie spotkania bardzo bliski szczęścia był Janusz Wrześniak, jednak jego strzał z kilku metrów instynktownie obronił Łukasz Radliński. Warta próbowała przejąć inicjatywę, ale pierwszą naprawdę dobrą akcję udało się stworzyć dopiero w 33. minucie meczu, gdy po centrze Marcina Wojciechowskiego,  głową uderzał znajdujący się ostatnio w dobrej formie Paweł Iwanicki. Niestety, piłkę na rzut rożny w ostatniej chwili wybili obrońcy.

Gole padły dopiero po przerwie. Gospodarze wyszli na prowadzenie już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej części gry. Marcin Bednarek bił rzut rożny, a piłka przypadkowo odbiła się od Czecha Radka Janecka i wpadła do siatki Radlińskiego.

Warciarzom zależało na uratowaniu punktów, więc bez namysłu rzucili się do ataku. Ładnym strzałem z około 30 metrów popisał się Filip Burkhardt, ale kopnięta przez niego piłka trafiła jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Kafkę. Piłkarze Warty - wzorem Lecha - nie odpuszczali do końca. Sztuka zdobycia wyrównującego gola udała się dopiero Bartoszowi Hincowi. Pozyskany w zimowym okienku transferowym zawodnik zatańczył z piłką w polu karnym i uderzył tak szczęśliwie, że futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki rywali. Przypomnijmy, że Hinc w tym tygodniu walczył z przeziębieniem i nie było wiadomo, czy będzie mógł zagrać w sobotnim meczu.

Bogusław Baniak może być zadowolony ze swoich piłkarzy. Wiosną jeszcze nie przegrali i utrzymanie w I lidze wydaje się być coraz bardziej realne. Większym kłopotem niż forma piłkarzy są w tej chwili braki w klubowej kasie.

Za tydzień Warta Poznań zmierzy się w derbach Wielkopolski z Turem Turek na własnym stadionie.

GKS Jastrzębie - Warta Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Janecek (GKS) i Hinc (Warta)