Zieloni zdemolowani przez Podbeskidzie

Kolejne słabe spotkanie rozegrali piłkarze Warty Poznań. Tym razem Zieloni, ulegli w Bielsku-Białej miejscowemu Podbeskidziu 0:3 i są coraz bliżej strefy spadkowej.

Pierwsza połowa spotkania zaczęła się od ataków gospodarzy. Już w 2. minucie Patejuk mógł pokonać Radlińskiego, ale na szczęście dla Warty, piłka nieznacznie minęła bramkę. Osiem minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Dancik, który z bliska nie potrafił skierować piłki do siatki.

Co nie udało się we wcześniejszych akcjach, golem skończyło się w 13. minucie. W zupełnie niegroźnej akcji, piłka niespodziewanie trafiła do Patejuka, a ten ładnym, mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie gospodarzom. Wcześniej pierwszy, nadający się do zapisania w statystykach po stronie Warty strzał oddał Arkadiusz Miklosik, ale piłka po uderzeniu z dystansu nie znalazła drogi do siatki.

W 29. minucie w polu karnym Podbeskidzia do piłki dopadł Paweł Iwanicki, ale bramkarz gości był na posterunku i zażegnał niebezpieczeństwo. Gospodarze odpowiedzieli akcją z 35. minuty za sprawą Piotra Malinowskiego, jednak jego strzał obronił pewnie Radliński.

Górale przed przerwą zadali Warcie drugi cios. Słabo grających Zielonych zaskoczył Górkiewicz, który po rzucie rożnym, precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Radlińskiemu i było już 2:0 dla miejscowych.

W drugiej połowie warciarze zagrali nieco lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Gospodarze uspkojeni pewnym prowadzeniem nie forsowali tempa, ograniczyli się raczej do gry z kontry. W 50. minucie beznadziejny strzał z dystansu oddał Błażej Jankowski. Kwadrans później minimalnie spudłował aktywny na murawie Miklosik. Poznaniacy przebijali się pod pole karne Podbeskidzia, lecz gospodarze wzorowo radzili sobie w obronie.

W 87. minucie mógł paść honorowy gol dla Warty. Niestety, mocny strzał Tomasza Magdziarza z dystansu o centymetry minął bramkę Zająca.

Mimo starań bramki Warta już nie zdobyła, strzeliło ją za to Podbeskidzie. Łukasz Matusiak celnym strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobił w 91. minucie bezradnych Zielonych.

Warta walczyła, ale przegrała, do czego zaczynamy się już przyzwyczajać. Nie takich wyników spodziewali się kibice, czy zatem czas na zmiany?

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Warta Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: 13. Patejuk, 42. Górkiewicz, 90. Matusiak

Żółte kartki: Górkiewicz - Jankowski, Miklosik.