Zwycięstwo i porażka Politechniki

W ten weekend koszykarze Politechniki wygrali tylko jeden z dwóch meczów ze Zniczem i o awans do finału play-off potrzeba im jeszcze jednego zwycięstwa w Jarosławiu.

W sobotę poznaniacy wygrali pewnie 89:67, w czym miał spory udział Paweł Wiekiera, który zdobył 28 punktów i miał aż 9 zbiórek. Po tej wygranej stan rywalizacji wynosił 2:1 dla Politechniki i wydawało się, że to ona niedzielnym meczem u siebie przypieczętuje awans do finału play-off, w którym miałaby szanse zagrać o Ekstraligę. Niestety, następnego dnia zespół Znicza był już zdecydowanie lepiej dysponowany. O porażce poznaniaków zadecydowała ostatnia kwarta. Po pierwszych trzydziestu minutach gospodarze prowadzili 64:62, ale w momencie, w którym rywale najpierw wyrównali, a następnie zaczęli stopniowo powiększać przewagę, koszykarze Politechniki zaczęli grać niezwykle nerwowo, dopuszczając do niepotrzebnych fauli. W efekcie parkiet musieli opuścić McNaull, Sulowski i Radwan. Rozpędzony Znicz ostatecznie wygrał czwartą kwartę 42:22 i cały mecz 104:86.
Decydujace starcie obu drużyn nastąpi w środę w Jarosławiu, a w zespole Politechniki będzie mógł już zagrać Marcin Stokłosa, którego zabrakło w niedzielnym meczu. Zwycięski zespół w finałowym pojedynku, którego stawką będzie awans do Ekstraligi zmierzy się z ekipą Stali Stalowa Wola.