PBG Basket – AZS Politechnika 80:68: Poznaniacy znowu wygrywają!

Dorde Micić, PBG Basket - AZS politechnika 80:68
Dorde Micić, PBG Basket - AZS politechnika 80:68 eM
Poznańscy koszykarze wygrali drugi mecz z rzędu. W niedzielę pewnie pokonali zespół Politechniki Warszawskiej 80:68.

Wygrana z Siarką Tarnobrzeg podniosła na duchu młodą drużynę PBG Basket, ale kolejnym sprawdzianem ich umiejętności miał być niedzielny pojedynek z doliną drużyną Politechniki Warszawskiej. Warszawiacy w tym sezonie odnieśli już dwa wyjazdowe zwycięstwa – z Polpharmą i Kotwicą, co zapowiadało trudny mecz dla poznaniaków.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po minucie prowadzili 6:2. Na szczęście podopieczni Miliji Bogicevcia szybko się pozbierali – po dwóch kolejnych minutach już był remis po 7, a w połowie pierwszej kwarty 15:11 dla gospodarzy, w czym największy udział miał Dorde Micić.

Po 10 minutach PBG Basket prowadził już 27:19, a w drugiej kwarcie 8-punktową przewagę udało się nawet podwoić. Celna „trójka” Żarko Comagicia tuż po przerwie sprawiła, że na tablicy zapalił się wynik 55:34 i chyba nikt nie miał wątpliwości, kto wygra to spotkanie.

Warszawiacy usiłowali zmniejszyć stratę, decydując się na rzuty za trzy punkty, co nawet im się udawało, ale poznaniacy błyskawicznie odpowiadali. Na początku czwartej kwarty goście doprowadzili co prawda do wyniku 67:57, ale 10-punktowa przewaga PBG Basket to była jednak strata zbyt duża do odrobienia.

Grający uważnie poznaniacy ostatecznie wygrali całe spotkanie 80:68. Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli Dorde Micić (18), Aleksander Lichodzijewski (15) i Damian Kulig (11). Na uwagę zasługuje też znakomita gra Żarko Comagicia, który oprócz 11 punktów, zanotował też aż 10 zbiórek.

Już w środę kolejny mecz PBG Basket i znowu w Poznaniu. W środę rywalem poznaniaków będzie ŁKS Łódź. Początek meczu o godz. 18 w hali AWF przy Drodze Dębińskiej 10c.

PBG Basket Poznań - AZS Politechnika Warszawska 80:68

Kwarty: 27:19, 23:15, 17:21, 13:13

Punkty dla PBG Basket: Micić 18, Lichodzijewski 15, Kulig 13, Comagić 11, Smorawiński 10, Sulowski 8, Parzeński 5, Szydłowski 0.

Punkty dla AZS: Pamuła 14, Karwowski 14, Ponitka 11, Nowakowski 9, Wilczek 7, Kolowca 6, Michalak 5, Pełka 2, Mokros 0, Popiołek 0.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.