MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak powstawały murale? (zdjęcia)

Redakcja
5 międzynarodowych artystów namalowało na poznańskich ścianach 5 olbrzymich murali. Zobaczcie, jak powstawały.

Blu, Erosie, Kenor, Remed i Sam3 - to właśnie oni "ozdobili" ściany swoimi dziełami. Potrzebowali na to cztery dni. Efekt: pomalowane ściany zyskały zupełnie inny wyraz i nieustannie przyciągają wzrok przechodniów.

Jak długo będzie można podziwiać obecnie malowane murale? Tego na razie nie wiadomo, ale przynajmniej od technicznej strony nie powinno być obaw: artyści zapewniali, że swoją pracę wykonują solidnie, tak, aby powstałe dzieła nie wyblakły czy spłynęły z najbliższym deszczem.

Festiwal Murali Outer Spaces zorganizowało stowarzyszenie Inner Art z Poznania. Jego członkowie chcą, aby festiwal stał się cyklicznym wydarzeniem na mapie kulturalnej Poznania.

Mural przy ul. Garbary 41
Autor: Sam3
Jego ulubionym środkiem wyrazu artystycznego jest czarna farba. Żadnych dekoracji, upiększeń, w pracach Hiszpana uderza prostota, oraz bezpośredniość informacji. Najbardziej znany za swoje wielkoformatowe murale pokazujące ludzi w absurdalnych, baśniowych sytuacjach. Głównym tematem z jakim zmaga się Sam3 jest człowiek, jego życie w świecie wśród innych ludzi i życie wewnętrzne.
Mural przy ul. Grobla 18
Autor: Kenor
Jeden z najciekawszych artystów zewnętrznych współczesnej Hiszpanii. Kenor bada świat abstrakcji i geometrii ekspresyjnej. W swoich pracach ujmuje kwintesencję klimatu i stylu życia Barcelony, mieszając inspiracje klasycznym malarstwem oraz grafiką z medium jakim jest aerosol oraz dynamika ulicy.
Mural przy ul. Woźnej 13
Autor: Erosie
Aktualnie artysta bada możliwości obalenia wszelkich gatunków oraz utraty ich wartości wewnętrznych, wykorzystując zabawę konwencjami tj. reklama, sztuka, grafika, graffiti czy ilustracja w poszukiwaniu wolności twórczej.
Mural przy ul. Taczaka 11
Autor: Remed
Artysta pochodzenia francuskiego, malarz, grafik, twórca murali. Jego prace są czyste, syntetyczne, czytelne. Płaskie powierzchnie koloru oraz smukłe krawędzie nadają jego muralom elegancji i klasy.
Mural przy ul. Kantaka 8/9
Autor: Blu
Blu stawia na przekaz, temat zawsze kontrowersyjny, w wykonaniu prostota wprost ze szkicownika. Włoch zyskał sławę, podróżując po świecie oraz malując swoje mocno zaangażowane politycznie i społecznie murale. Podejmując tematy takie jak wojna, śmierć, władza czy ewolucja Blu zadaje istotne pytanie: dokąd zmierzamy?
Czytaj też:
Murale już zapięte niemal na ostatni guzik

Jeszcze tylko ostatnie poprawki, kilka pociągnięć pędzla i można podziwiać. Pięć ogromnych murali prezentuje się już prawie w całej okazałości.


Festiwal Murali: Malowidła już przyciągają wzrok przechodniów

Trzy murale są już niemal gotowe. Najwięcej pracy zostało artystom przy dwóch najbardziej monumentalnych dziełach.

Murale zdobywają poznańskie kamienice

Jedne jeszcze czarno-białe, z innych bije mnogość kolorów. Murale na poznańskich ścianach nabierają coraz wyraźniejszych kształtów.

Festiwal Murali: Zaczęło się malowanie

Na Kantaka i Grobli są już szkice, na Woźnej - lśni bielą podkładu świeżo pomalowana ściana. Rozpoczęło się wielkie malowanie murali

Plakat musi śpiewać
8 maja - 24 lipca 2011 | Muzeum Narodowe w Poznaniu



od 7 lat
Wideo

Viki Gabor - 5 Deresza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto