Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus: W Poznaniu stworzono aplikację, by pomóc walczącym z pandemią. "Wsparcie dla Szpitala" połączy pomagających z potrzebującymi

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Strona "Wsparcie dla Szpitala" powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom.
Strona "Wsparcie dla Szpitala" powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom. Łukasz Gdak
W czasie pandemii koronawirusa szpitale w całej Polsce pracują na zwiększonych obrotach. Niestety, praktycznie w każdym z nich czegoś brakuje - od wolontariuszy przez sprzęt ochronny, aż po posiłki dla medyków czy nawet pacjentów. W odpowiedzi na te potrzeby w Poznaniu powstała specjalna aplikacja "Wsparcie dla Szpitali", której celem jest szybkie połączenie potrzebujących szpitali z osobami chętnymi do pomocy.

- Trzeba sensownie wesprzeć obie strony! Z tą myślą zaczęliśmy działać, gdy zobaczyliśmy coraz więcej oddolnych inicjatyw, by pomagać szpitalom - tłumaczą twórcy aplikacji Wsparcie dla Szpitala, czyli członkowie Wirtualnego Instytutu Kryzysowego, powstałego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Czytaj też: Pomoc w czasach koronawirusa. "Jesteśmy więcej niż przed zarazą"

I dodają: - Strona Wsparcie dla Szpitala powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom. Strona ma ułatwiać koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych z zapotrzebowaniem sygnalizowanym przez szpitale.

Jak działa aplikacja?

Aplikacja jest prosta i składa się z dwóch głównych modułów. Z jednej strony szpitale łatwo mogą zgłosić swoje potrzeby: od drobnych jak posiłki czy napoje dla pacjentów, po większe - maski, wolontariusze, itp.

Z drugiej, wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje wsparcie w pracy personelu medycznego, odpowiadać na apele i oferować pomoc. Co więcej, platforma definiuje rodzaj pomocy, obszar w którym może być udzielana, czas i warunki.

Obecnie z aplikacji w formie testowej korzysta siedem krajowych szpitali. Od soboty, 21 marca, ma być dostępna dla wszystkich.

Aplikację można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ.

Zobacz również: Koronawirus w Poznaniu: Studenci na kwarantannie w Polonezie. Zaproponowano im jedzenie za 43 zł dziennie. "Dla studenta to za dużo"

Twórcy aplikacji to grupa informatyków i ekonomistów pracujących w ramach Wirtualnego Instytutu Kryzysowego (WIK). To otwarta platforma internetowa zrzeszająca naukowców z ponad 20 polskich ośrodków akademickich.

ZOBACZ TEŻ:

Sprawdź też:

Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto