Lech Poznań pokonał Amkar Perm 2:0. Powrót Szymona Pawłowskiego

SZKI
Lech Poznań wygrał z Amkarem Perm 2:0, a Szymon Pawłowski wrócił do gry po kontuzji Grzegorz Dembiński
Lech Poznań rozegrał kolejny sparing na obozie w Turcji. Kolejorz pokonał Amkar Perm 2:0. Gole dla Kolejorza zdobyli David Holman i Dariusz Formella. Po raz pierwszy po rehabilitacji zagrał Szymon Pawłowski.

W 18. minucie Zaur Sadajew wywalczył rzut karny. Czeczen przedzierał się prawą stroną i gdy był tuż przy końcowej linii, padł jak rażony piorunem. Arbiter nie zastanawiał się długo i wskazał na rzut karny. Na bramkę zamienił go Dawid Holman.

Jeszcze przed przerwą nowy zawodnik w ekipie Kolejorza mógł podwyższyć na 2:0 z jedenastu metrów, ale tym razem Holman trafił z karnego w poprzeczkę.

Po zmianie stron Poznańska Lokomotywa znów nastawiła się na kontrataki i ta taktyka przyniosła drugą bramkę. Sadajew wywalczył piłkę z boku boiska, wpadł w pole karne i spod linii końcowej odegrał na środek, gdzie czekał Dariusz Formella. Skrzydłowy Lecha strzelił bez zastanowienia z 16 metrów i pokonał zaskoczonego bramkarza.

Po spotkaniu oba zespołu umówiły się na strzelanie jedenastek. Lechici konkurs karnych przegrali 5:6.

- To był dla nas trudny mecz. Rywal był bardzo dobrze przygotowany pod względem fizycznym, ale spodziewaliśmy się tego. Walczyliśmy jak równy z równym i nie odstawialiśmy nóg. Pokazaliśmy skuteczność, co napawa dużym optymizmem przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa - podsumował na oficjalnej stronie Lecha Poznań Jakub Serafin.

Ostatni mecz kontrolny na zgrupowaniu w Belek lechici rozegrają dzisiaj. Rywalem będzie Levski Sofia. Początek o godz. 16.

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!