Lech - Rubin 2:1: Ubiparip się przełamał

Vojo Ubiparip
Vojo Ubiparip archiwum/hesus6:9
Kolejorz po dobrym spotkaniu wygrał z Rubinem Kazań 2:1. Zwycięstwo Lechowi zapewnił gol Vojo Ubiparipa w 87. minucie spotkania.

Po porażce z Panathinaikosem Ateny piłkarzy Lecha czekał kolejny trudny mecz z wymagającym rywalem, jakim jest Rubin Kazań - rosyjski klub, w którym jeszcze rok temu występował Rafał Murawski.

Pierwszą groźną akcję w meczu przeprowadzili lechici i od razu zdobyli gola. Błąd obrońcy Rubina wykorzystał Mateusz Możdżeń i strzałem z kilkunastu metrów wyprowadził Lecha na prowadzenie. Goście mogli odpowiedzieć w 11. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Ansaldi, ale dobrze w bramce Kolejorza spisał się Jasmin Burić.

W 20. minucie dobrze w pole karne zacentrował Jacek Kiełb. Piłka spadła pod nogi Jakuba Wilka, który nie trafił jednak czysto w futbolówkę i zmarnował niezłą okazję dla poznaniaków. Trzy minuty później mogło być 1:1. Szybką kontrę Rubina przerwał w ostatniej chwili Dimitriij Injac, blokując strzał Dyadyuna.

W 30. minucie Lech mógł podwyższyć prowadzenie. Swoje okazje mieli zarówno Jakub Wilk jak i Artjoms Rudnevs, ale w umieszczeniu piłki w siatce skutecznie przeszkodził bramkarz Rubina.

Minutę potem było 1:1. Do wrzuconej z lewej strony piłki dopadł w polu karnym Medvedev i głową pokonał Jasmina Buricia. Po strzeleniu wyrównującego gola zespół z Rosji ruszył do ataków, ale do końca pierwszej połowy nie padły już bramki.

W przerwie Jose Maria Bakero dokonał kilku zmian. Na murawie pojawili się między innymi: Ivan Djurdjevic, Manuel Arboleda i powracający po lekkiej kontuzji Aleksandar Tonev.

Pierwszą groźną akcję po przerwie skonstruowali jednak piłkarze Rubina. W 59. minucie Medvedev mógł zdobyć swojego drugiego gola w spotkaniu, ale piłka po jego strzale zatrzymała sie na poprzeczce bramki Lecha. Rosjanie po przerwie stworzyli sobie więcej akcji do strzelania gola. W 76. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kasaev, ale jego strzał po nogach obrońców wyszedł na rzut rożny.

Mimo przewagi Rubina to Lech zadał decydujący o zwycięstwie cios. W 87. minucie kolejny błąd w obronie popełnił Ryzhikov. Piłkę przejął wprowadzony w drugiej połowie Wojciech Golla, podał do Ślusarskiego, ten odegrał do Ubiparipa, który zapewnił cenne zwycięstwo Lechowi. Oby ten gol pomógł napastnikowi w przełamaniu swojej strzeleckiej formy.

Lech Poznań - Rubin Kazań 2:1 (1:1)