Lech - Steaua 2:1: Rumuni pokonani!

W swoim pierwszym meczu podczas obozu w Turcji, Kolejorz po golach Rudnevsa i Kriwca pokonał Steauę Bukareszt 2:1.

W pierwszym meczu podczas obozu przygotowawczego w Turcji Lech Poznań zmierzył się z tegorocznym uczestnikiem Ligi Europy - rumuńską Steauą Bukareszt.

Kolejorz mecz rozpoczął dość spokojnie. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Na pierwszą skuteczną akcję lechitów trzeba było poczekać do 7. minuty, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Wilk. Strzał pomocnika Lecha nie mógł jednak zaskoczyć bramkarza gości, a piłka daleko minęła bramkę Steauy.

Minutę później było już jednak 1:0 dla Kolejorza. Akcję rozpoczął Mateusz Możdżeń, który przebiegł z futboló‍wką kilkanaście metrów prawą stroną. Tam piłkę przejął Artjoms Rudnevs i pewnym strzałem z dość ostrego kąta pokonał bramkarza gości.

Po zdobyciu bramki dobrze dysponowany w pierwszej połowie Kolejorz nie zwolnił tempa i co parę minut groźnie atakował bramkę Steauy. W 30. minucie strzelał Ivan Djurdjević, ale zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera gości. Kilka minut później Rumuni  mieli najlepszą okazję do wyrównania. Nicolita przedostał się prawą stroną pod pole karne Kolejorza, zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie zdołał przeciąć lotu piłki.

Dwie minuty potem Lech strzelił bramkę podwyższając wynik spotkania na 2:0. Szybko rozegraną piłkę z rzutu wolnego przejął Wilk, dośrodkował w pole karne, a tam głową bramkę zdobył Siergiej Kriwiec.

Po przerwie na murawie pojawili się Semir Stilić, Igor Jurga oraz Wojciech Golla. Od pierwszych minut drugiej połowy to jednak Rumuni śmielej poczynali sobie na boisku. To zaowocowało szybko zdobytą bramką kontaktową. W 51. minucie aktywny Nicolita wepchnął piłkę zagraną przez Surdu.

Chwilę potem z boiska zejść musiał Seweryn Gancarczyk, który za dyskusję z arbitrem ukarany został czerwoną kartką. Lech dalej jednak grał w 11-osobowym składzie - Rumuni pozwolili, aby zamiast Gancarczyka wszedł na boisko Luis Henriquez.

Lech w drugiej połowie nie prezentował się już tak dobrze jak w pierwszych 45 minutach. Trener Bakero w trakcie drugiej części dokonał kolejnych zmian. Na boisku pojawili się Ślusarski, Zapotoka, Ubparip. Nowy napastnik Kolejorza w 89. minucie wpadł w pole karne gości i, ogrywając kilku zawodników, oddał mocny strzał, ale na posterunku był bramkarz Steauy. Chwilę potem w ostatniej akcji meczu Surdu oddał celny strzał, ale Kasprzik nie dał się zaskoczyć.

Lech Poznań - Steaua Bukareszt 2:1 (2:0)
Bramki
: 8. Artjoms Rudnevs, 40. Sergei Krivets - 51. Nicolita

Lech Poznań: Grzegorz Kasprzik - Marcin Kamiński (46. Igor Jurga), Bartosz Bosacki, Ivan Đurđević, Seweryn Gancarczyk (52. Luis Henríquez) - Tomasz Mikołajczak (46, Wojciech Golla), Mateusz Możdżeń (46. Semir Štilić), Siergiej Kriwiec (74. Ján Zápotoka), Jakub Wilk (62. Bartosz Ślusarski), Jacek Kiełb - Artjoms Rudņevs (74. Vojo Ubiparip).

Steaua Bukareszt: Ciprian Tătăruşanu (61. Răzvan Stanca) - Éder, Eugen Baciu, Geraldo Alves (61. Novak Martinović), Pablo Brandán (79. Ifeanyi Emeghara) - Bănel Nicoliţă (71. Cosmin Matei), Ricardo Gomes (79. Mihai Onicaş), Laurenţiu Marinescu (71. Mihai Răduţ), Marius Onofraş (46. János Székely), Romeo Surdu - Marius Bilaşco.

Bandrowski znowu kontuzjowany! Może nie zagrać już w tym sezonie!

Na treningu reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Mołdawią piłkarz Lecha, Tomasz Bandrowski doznał kontuzji. Lekarze podejrzewają naderwanie lub nawet zerwanie więzadeł w kolanie.

Kadra Lecha na ostatnie zgrupowanie przed rundą wiosenną

Piłkarze Lecha Poznań wylecieli na obóz przygotowawczy do Turcji, gdzie rozegrają cztery mecze sparingowe.