Lech – Zawisza 3:0: Pewna wygrana w pierwszym sparingu

W meczu toczonym w bardzo trudnych warunkach piłkarze Kolejorza ...
W meczu toczonym w bardzo trudnych warunkach piłkarze Kolejorza ... lechpoznan.pl
19 stycznia w meczu toczonym w bardzo trudnych warunkach piłkarze Kolejorza pokonali 3:0 czwartą drużynę I ligi.

To był pierwszy sparing lechitów tej zimy i toczył się w rzeczywiście zimowych warunkach – w bardzo niskiej temperaturze i przy padającym śniegu. Mariusz Rumak od pierwszych minut postawił na mocno eksperymentalny skład.

W 6. minucie pierwsi groźniej zaatakowali bydgoszczanie. Paweł Abott stanął oko w oko z bramkarzem Lecha, ale górą w tym pojedynku był Aleksander Wandzel. Poznaniacy na swoją szansę musieli czekać do 25. minuty, kiedy najpierw uderzenie Patryka Wolskiego obronił Wojciech Kaczmarek, a po chwili poradził sobie także ze strzałem Szymona Drewniaka.

W 41. minucie świetną szansę zmarnował Vojo Ubiparip, który w sytuacji sam na sam uderzył nad poprzeczką.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 65. po dośrodkowaniu Michała Jakóbowskiego Bartosz Ślusarski strzałem głową dał Lechowi prowadzenie. Siedem minut później było już 2:0 – Ivan Djurdjević podał do Aleksandra Toneva, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Wynik na 3:0 ustalił w 82. minucie Ślusarski. Piotr Reiss podał piłkę do Karola Linettego, ten odegrał do "Ślusarza", który z bliska wpakował piłkę do pustej bramki.

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)

Bramki: 65., 82., Ślusarski, 73. Tonev.