Testowany Ukrainiec już strzela dla Lecha

W rozegranym w Koninie meczu sparingowym Lech przegrał z Polonią Warszawa 1:2. Jedynego gola dla poznaniaków strzelił testowany w Kolejorzu Ukrainiec Dmytro Browkin.

Wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji Polski, trener Lecha Poznań Jacek Zieliński zafundował swoim piłkarzom sparing. Mecz odbył się w Koninie, a rywalem Kolejorza była Polonia Warszawa trenowana od kilku dni przez legendę FC Barcelona - Jose Marię Bakero.

Lech oczywiście wystąpił w mocno okrojonym składzie, gdyż na zgrupowaniu reprezentacji Polski przebywają Sławomir Peszko, Robert Lewandowski i Seweryn Gancarczyk, a urazy leczą Dimitrije Injac, Semir Stilić i Luis Henriquez.

W Kolejorzu od pierwszej minuty wystąpił przebywający na testach 25-letni ukraiński napastnik Dmytro Browkin, który ostatnio występował w III-ligowym klubie swojego kraju - Spartakusie Szarowola. Ukrainiec od pierwszych minut był bardzo aktywny. Już w 34. minucie umieścił piłkę w siatce, ale sędzia gola nie uznał, dopatrujac się pozycji spalonej.

Pięć minut później Brovkin jednak dopiął swego i wyprowadził Lecha na prowadzenie, wykorzystując niepewne zachowanie w polu karnym Daniela Kokosińskiego po strzale Marcina Kikuta.

Polonia wyrównała jeszcze przed przerwą. Po rzucie rożnym Krzysztofa Kotorowskiego pokonał Daniel Gołębiewski.

W przerwie obaj trenerzy dokonali kilku zmian i chyba lepiej przysłużyły się one Czarnym Koszulom, które trzy minuty po wznowieniu gry zdobyły gola na 2;1, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony właśnie w przerwie Tamas Kulcsar.

Wynik 2:1 utrzymał się do końcowego gwizdka. Bardziej niż wynik trenera Zielińskiego zmartwił odnowiony uraz mięśnia u Zlatko Tanevskiego, który już w 57. minucie musiał opuścić boisko.

O grze testowanego Browkina trener nie chciał za wiele mówić, ale ocenił jego występ pozytywnie.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:2

Bramki: 39. Browkin - 45. Gołębiewski, 48. Kulcsar

Żółta kartka: Walasek

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46 Grzegorz Kasprzik) - Marcin Kikut (46 Gordan Golik), Zlatko Tanevski (57 Przemysław Królak), Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wilk (46 Patryk Walasek) - Mateusz Szałek, Ján Zápotoka (59 Łukasz Białożyt), Tomasz Bandrowski, Anderson Cueto Sánchez - Tomasz Mikołajczak (66 Kamil Drygas), Dmytro Browkin (62 Mateusz Olszak).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Daniel Kokosiński (46 Marek Sokołowski), Piotr Dziewicki, Łukasz Skrzyński, Błażej Telichowski - Jacek Kosmalski (46 Mariusz Zasada), Łukasz Trałka, Łukasz Piątek (46 Marcelo Sarvas), Daniel Gołębiewski (46 Tamás Kulcsár) - Michał Chałbiński (78 Daniel Gołębiewski), Milan Nikolić (62 Damian Jaroń).