Ubiparip strzela w Młodej Ekstraklasie. ŁKS znów rozbity

Vojo Ubiparip zdobył dwa gole w ME
Vojo Ubiparip zdobył dwa gole w ME M. Zakrzewski
W pierwszej kolejce Młodej Ekstraklasy Lech Poznań rozgromił ŁKS Łódź 4:1 (4:0). Na boisku brylował zdobywca dwóch goli - Vojo Ubiparip.

W piątek Kolejorz rozgromił na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy beniaminka z Łodzi 5:0 (3:0). Dzień później młodsi koledzy nie chcieli być gorsi i, wzmocnieni piłkarzami pierwszego składu, rozbili rywali 4:1 (4:0).

Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Vojo Ubiparip, dla którego w czwartek zabrakło miejsca w autokarze odjeżdżającym na mecz do Bełchatowa.

Po jednym trafieniu dołożyli Jacek Kiełb i Radosław Barabasz. Honorowego gola dla ŁKS-u strzelił Oskar Osowski z rzutu karnego.

W 7. minucie Jacek Kiełb zagrał prostopadle w pole karne do Ubiparipa, a ten lekko trącił piłkę, która tuż przy słupku wpadła do bramki bezradnego Velimirovica.

Dwie minuty później było już 2:0. Z lewej strony dośrodkował Szymon Drewniak, a zamykający akcję Kiełb efektownym strzałem nożycami nie dał szans bramkarzowi gości.

W 14. minucie poznaniacy oddali trzeci celny strzał i Velimirović po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Zacentrował Tomasz Kędziora, a Ubiparip z pięciu metrów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Lechici nie mieli jednak zamiaru na tym poprzestać i w 24. minucie jeszcze podwyższyli rezultat. Z rzutu rożnego dośrodkował Kiełb, a Barabasz głową skierował piłkę do siatki.

Gości po przerwie stać było tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bardzo szybko objęliśmy wysokie prowadzenie i do końca mogliśmy kontrolować to spotkanie. W odniesieniu tak efektownego zwycięstwa niewątpliwie pomogli nam piłkarze z pierwszego zespołu - powiedział trener drużyny Młodej Ekstraklasy Karol Brodowski.

Lech Poznań ME - ŁKS Łódź ME 4:1 (4:0)
Bramki:
1:0 Vojo Ubiparip (7), 2:0 Jacek Kiełb (9), 3:0 Ubiparip (14), 4:0 Radosław Barabasz (24), 4:1 Oskar Osowski (56-karny)
Lech: Burić (46. Bieszczad) - Kędziora, Barabasz, Cyfert, Kamiński - Drewniak (46. Kriwiec), Drygas - Kiełb (46. Maślany), Golla (74. Olejniczak), Kapsa (38. Kowalczuk) - Ubiparip.
ŁKS: Velimirović - Gieraga, Klepczarek (46. Wróblewski), Salski, Tonn - Osowski (86. Traczyk), Jędrzejczak - Paluch, Niewiadomski (80. Strzelczyk), Kubicki - Kita (68. Wojtczak).
Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz).
Żółta kartka: Kowalczuk.