18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wymyślaj, pisz, twórz, a nie zostaniesz bezrobotnym po studiach

Justyna Bryske
Niektóre firmy oganizują płatne staże, dzięki którym młodzi ludzie mogą sami dać radę finansowo w Poznaniu. W firmach płatny staż jest popularnym sposobem rekrutacji pracowników. 
- Uczestnicy otrzymują po dwa tysiące złotych za miesiąc stażu. Za te pieniądze stać ich na to, aby wynająć pokój w Poznaniu. Stąd w stażach bierze udział wielu młodych ludzi spoza miasta – mówi Aleksandra Kubicka z Allegro.

Nie tylko wynagrodzenie decyduje o tym, że płatny staż jest realną pomocą dla młodych ludzi na rynku pracy. Jedną z korzyści płatnych praktyk jest zdobycie doświadczenia. 
- Stażysta odpowiada za odcinek projektu, który firma aktualnie przygotowuje i w całości bierze za niego odpowiedzialność. To ważne, gdyż efekty jego pracy są widoczne. Przyszły pracodawca może je ocenić, przyglądając się klientowi, dla którego stażysta pracował. Przykładowo, może być to odpowiedzialność redaktorska za część serwisu – mówi Aleksandra Kubicka.

Uczestnicy stażu wskazują w anonimowych ankietach na korzyści płynące z wymiany doświadczeń między studentem bądź absolwentem a firmą. Chwalą sobie głównie możliwość uczestnictwa w rozwiązywaniu zadań, z których korzysta klient. Kolejnym plusem jest otrzymanie propozycji pracy. 

W zeszłej edycji, po zakończeniu stażu dwadzieścia pięć osób (czyli połowa stażystów) otrzymało pracę – mówi Aleksandra Kubicka.

Dla świeżo upieczonych studentów płatny staż też jest okazją na znalezienie ułamka etatu w firmie i podtrzymania kontaktu z pracodawcą.
Niektóre firmy oganizują płatne staże, dzięki którym młodzi ludzie mogą sami dać radę finansowo w Poznaniu. W firmach płatny staż jest popularnym sposobem rekrutacji pracowników. - Uczestnicy otrzymują po dwa tysiące złotych za miesiąc stażu. Za te pieniądze stać ich na to, aby wynająć pokój w Poznaniu. Stąd w stażach bierze udział wielu młodych ludzi spoza miasta – mówi Aleksandra Kubicka z Allegro. Nie tylko wynagrodzenie decyduje o tym, że płatny staż jest realną pomocą dla młodych ludzi na rynku pracy. Jedną z korzyści płatnych praktyk jest zdobycie doświadczenia. - Stażysta odpowiada za odcinek projektu, który firma aktualnie przygotowuje i w całości bierze za niego odpowiedzialność. To ważne, gdyż efekty jego pracy są widoczne. Przyszły pracodawca może je ocenić, przyglądając się klientowi, dla którego stażysta pracował. Przykładowo, może być to odpowiedzialność redaktorska za część serwisu – mówi Aleksandra Kubicka. Uczestnicy stażu wskazują w anonimowych ankietach na korzyści płynące z wymiany doświadczeń między studentem bądź absolwentem a firmą. Chwalą sobie głównie możliwość uczestnictwa w rozwiązywaniu zadań, z których korzysta klient. Kolejnym plusem jest otrzymanie propozycji pracy. W zeszłej edycji, po zakończeniu stażu dwadzieścia pięć osób (czyli połowa stażystów) otrzymało pracę – mówi Aleksandra Kubicka. Dla świeżo upieczonych studentów płatny staż też jest okazją na znalezienie ułamka etatu w firmie i podtrzymania kontaktu z pracodawcą.
Przychodzi maj, praca licencjacka lub magisterska powoli dobiega ku końcowi, a my zabieramy się za pisanie CV i szukanie pracy. Warto przed tym przejrzeć zgromadzony bagaż doświadczeń zawodowych i przemyśleć, czy nie uciekło nam kilka ciekawych możliwości na jego uzupełnienie. Oto pięć pomysłów na to, jak wzbogacić swoje studenckie doświadczenie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wymyślaj, pisz, twórz, a nie zostaniesz bezrobotnym po studiach - Poznań Nasze Miasto

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto