Lech – Lokomotiw 4:0: Kolejorz miażdży Bułgarów w sparingu

Choć to tylko sparing, wynik musi cieszyć – lechici rozgromili bułgarski Lokomotiw Płowdiw 4:0, strzelając trzy pierwsze gole w ciągu 24 minut.

W kolejnym sparingu przed zbliżającą się rundą wiosenną i meczami 1/16 Ligi Europejskiej piłkarze Lecha zmierzyli się z bułgarską drużyną Lokomotiwu Płowdiw.

Mecz jeszcze się na dobre nie zaczął, a Kolejorz już prowadził 1:0. W 6. minucie Ilijan Marchev ciągnął za koszulkę Jacka Kiełba, a ponieważ robił to w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Bosacki.

Dwie minuty później mogło paść wyrównanie, ale broniący bramki Lecha Grzegorz Kasprzik zdołał obronić bardzo groźne uderzenie z rzutu wolnego Hristo Zlatinskiego. Zamiast remisu już po chwili było 2:0 dla mistrzów Polski. Semir Stilić dośrodkowywał z rzutu rożnego – piłka została odbita przez jednego z obrońców, ale wróciła pod nogi Bośniaka, który za drugim razem dośrodkował celnie do Artjomsa Rudnevsa. Łotysz skierował piłkę do siatki niezwykle efektownym uderzeniem piętą.

Kolejorz cały czas miał zdecydowaną przewagę i już w 24. minucie prowadził 3:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Rudnevs, który najpierw wygrał pojedynek z jednym z obrońców, a po chwili wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Lokomotiwu.

Minutę później mogło być nawet 4:0, ale tym razem broniący bramki Bułgarów Todor Todorow obronił strzał z 7 metrów Stilicia. Przed przerwą kolejną okazję miał Manuel Arboleda, który jednak w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok słupka.

W przerwie trener Jose Maria Bakero dokonał aż 10 zmian i w drugiej połowie tempo gry wyraźnie spadło. Lechitom nie udało się już więcej razy pokonać bramkarza rywali, ale i tak mecz zakończył się wynikiem 4:0, bowiem w 88. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia Jeremie Rodrigues interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Lech Poznań – Lokomotiw Płowdiw 4:0 (3:0)

Bramki: 12., 24. Rudnevs, 6. Bosacki (karny), 88. Rodrigues (samobójcza)

Żółte kartki: Marczew, Durand, S.Bengelloun.

Lech Poznań (I połowa): Kasprzik - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk Mikołajczak, Injac, Kriwiec, Štilić, Kiełb - Rudņevs.
Lech Poznań (II połowa): Kasprzik - Kikut, Wołąkiewicz, Djurdjević, Henríquez - Wilk, Bandrowski, Kamiński, Możdżeń, - Ślusarski, Ubiparip.

Lokomotiw Płowdiw (I połowa): T. Todorow - Marczew, Y. Bengelloun, Dojkić, Kawdanski, Sandanski, Zlatinski, Kocev, Barrientos, Dani Kiki, Raimondi.
Lokomotiw Płowdiw (II połowa): Lucchini – Y. Bengelloun, Kawdanski, Zlatinski (67. Witanow), Raimondi (65. Ogunsoto), Eros, Rodrigues, Georgijew, J. Todorow, Dani Kiki (55. Dimitri Durand), S. Bengelloun.

Przed Stadionem Miejskim odsłonięto makietę stadionu, dzięki której niewidomi będą mogli go "zobaczyć". Przy okazji poznaliśmy też kolejnego ambasadora Euro 2012. Został nim Jerzy Łączny.

Lechici w kadrze na mecz Polska – Mołdawia

Wołąkiewicz, Kikut, Wojtkowiak i Bandrowski to piłkarze Lecha powołani na mecz reprezentacji Polski z Mołdawią. W kadrze powołanych jest też Rafał Murawski, który oficjalnie jeszcze nie jest piłkarzem Kolejorza.