Piłka nożna w Poznaniu - Lech, Warta i Euro 2012

Najnowsze aktualności, relacje z meczów, zdjęcia wideo - wszystko o Lechu i Warcie Poznań oraz Euro 2012 znajdziecie w jednym miejscu.

Specjalnie z myślą o poznańskich kibicach piłkarskich przygotowaliśmy specjalny serwis poświęcony dwóm najpopularniejszym klubom w naszym mieście oraz przygotowaniom do Euro 2012 w Poznaniu. W jednym miejscu znajdziecie najnowsze aktualności z Lecha i Warty, relacje, zdjęcia i filmy wideo z ich meczów, a także najnowsze doniesienia o przygotowaniach Poznania do Euro 2012.

Lech Poznań - najnowsze aktualności, relacje z meczów, zdjęcia i wideo:

Najnowsze informacje:

Kto rywalem Lecha w 1/16 Ligi Europejskiej? Ktoś znany i silny

FC Liverpool, Ajax Amsterdam czy FC Porto – z którąś z tych drużyn Lech Poznań może zmierzyć się w 1/16 Ligi Europejskiej.

Lech – Juventus: Transmisja telewizyjna na żywo w TV4

Mecz Lech Poznań – Juventus Turyn podobnie jak poprzednie spotkania Ligi Europejskiej nie pokaże Polsat, lecz stacja TV4 oraz kodowany Polsat Futbol.

Lech – Juventus: Jak dojechać na stadion? (mapa)

W środę, 1 grudnia, na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej Lech Poznań rozegra mecz Ligi Europejskiej z Juventusem Turyn. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Tshibamba dalej w szpitalu – Lech został z jednym napastnikiem!

Po wypadku samochodowym Joel Tshibamba nadal leży w szpitalu i do końca roku już raczej nie zagra. Lech musi sobie poradzić w ostatnich meczach, mając w kadrze jednego napastnika.

Lech potwierdza, że chce zarządzać stadionem

Władze Lecha Poznań potwierdziły, że złożą ofertę bycia operatorem Stadionu Miejskiego i podały pierwsze szczegóły współpracy z miastem.

Czy Bakero może być trenerem Lecha? PZPN wydał decyzję

Choć szkoleniowcem Lecha Poznań jest Jose Maria Bakero, oficjalnie drużynę w polskiej ekstraklasie prowadził Ryszard Kuźma. PZPN wydał w tej sprawie decyzję.

Władze Lecha przedstawiły nowego trenera

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nowym trenerem Lecha Poznań został Hiszpan Jose Maria Bakero

Jose Maria Bakero nowym trenerem Lecha! Zieliński zwolniony!

Choć oficjalnie klub potwierdzi to w środę, już stało się jasne, że na stanowisku trenera Lecha Jacka Zielińskiego zastąpi Jose Maria Bakero.

Znowu gigantyczne kolejki po karnety na Lecha

Choć to tylko sprzedaż zamknięta dla 12 tysięcy kibiców, i tak w kolejce po karnet na ligowe mecze Lecha stoi się w kolejce nawet 7 godzin.

Ceny biletów na mecze Lech – Manchester City i Lech – Juventus

170 zł najdroższe, a 80 zł najtańsze – w takich cenach będą bilety na mecze Lecha Poznań w Ligi Europejskiej z Manchesterem City i Juventusem Turyn. Będą też karnety na oba mecze

Ceny karnetów i biletów na mecze Lecha Poznań w rundzie jesiennej

175 zł - tyle będzie kosztował najtańszy karnet na pozostałe mecze ligowe rundy jesiennej Lecha Poznań. Klub wprowadza też stałe ceny biletów na spotkania ekstraklasy.

Blok drży, bo kibice na stadionie za głośno dopingują?

Podczas meczu Lecha z FC Salzburg na skutek hałasu zaczął drżeć budynek przy ul. Olszynka. Nadzór budowlany sprawdzi, czy to niebezpieczne.

Lech - FC Salzburg: Tak kibicowaliśmy! (wideo)

Nowiutki stadion, 42 tysiące kibiców - i fantastyczny, niewiarygodnie zgrany doping. Zobaczcie, jak nasi kibicowali Kolejorzowi!

♦ Peszko narozrabiał i nie zagra więcej w reprezentacji Smudy?

♦ Henryk Czapczyk nie żyje - odeszła legenda Kolejorza

♦ Piłkarze Lecha cieszą się na mecze z Juventusem i Manchesterem

**Znamy rywali Lecha w fazie grupowej Ligi Eurpejskiej!**

♦ Lech - Jagiellonia 0:1: Superpuchar nie dla Lecha

Mecze Lecha w ekstraklasie - relacje
Lech – Polonia Bytom 1:0: Zwycięstwo wygwizdane przez kibiców

Gdyby nie szybko zdobyty gol i przesadna bojaźń w poczynaniach piłkarzy Polonii Bytom, słabo grający Lech mógł ponownie stracić punkty.

Lech – Lechia 2:0: Wreszcie pewne zwycięstwo lechitów!

Właśnie tak grającego Kolejorza oczekują jego kibice. Lech pokonał Lechię Gdańsk 2:0, prezentując równą, dobrą grę przez cały mecz.

Lech – Polonia 2:2: "Autorskie pomysły pana Bakero"

W I połowie lechici zagrali tak beznadziejnie jak przystało na 15. zespół ekstraklasy. Ostatecznie mistrz Polski „wywalczył” remis z Polonią.

Ruch – Lech 1:0: Mistrz w strefie spadkowej!

Mimo zwycięstwa nad Manchesterem City Lech nadal zawodzi w ekstraklasie. Tym razem pogromcą mistrza Polski okazał się Ruch Chorzów.

Lech – Wisła 4:1: W Halloween lechici przegonili demony!

Po czterech ligowych porażkach mistrzowie Polski nareszcie się przełamali i w hicie kolejki rozgromili na Bułgarskiej Wisłę Kraków 4:1.

Górnik – Lech 2:0: Mistrz szuka dna i chyba je znalazł

Zmobilizowany Lech miał w Zabrzu przerwać passę porażek, ale zagrał najgorszy mecz w sezonie. Sytuacja mistrza Polski jest dramatyczna!

Lech – Zagłębie 0:1: Tragedia zamiast przełamania

Od tego meczu mistrzowie Polski mieli rozpocząć marsz w górę tabeli, ale skończyło się na sensacyjnej porażce i, co gorsze, zasłużonej.

Bełchatów - Lech 1:0: Znów katastrofa po przerwie

Po dobrej pierwszej i beznadziejnej drugiej połowie piłkarze Lecha Poznań doznali kolejnej ligowej porażki z rzędu. W Bełchatowie przegrali 0:1.

Legia – Lech 2:1: Frajerska porażka na Łazienkowskiej

Do przerwy Kolejorz powinien prowadzić 3:0, ale ostatecznie przegrał z Legią, która całą drugą połowę grała w dziesiątkę.

**

♦ Śląsk – Lech 1:2: Nerwy zakończone zwycięstwem

**

♦ Jagiellonia – Lech 2:0: Mistrzowie rozbici przez Grosickiego

♦ Lech - Cracovia 5:0! Wróciła mistrzowska forma!

Lech w europejskich pucharach - relacje z meczów:
Lech - Manchester City 3:1: Sensacja! Lech ograł wielki Manchester!

Piękny gol Injaca w pierwszej połowie, a potem niesamowita końcówka i bramki Arboledy oraz Możdżenia sprawiły, że Lech jest znowu liderem grupy.

Manchester City - Lech 3:1: Porażka po ambitnej walce

Mimo porażki postawy Lecha w Manchesterze nie musimy się wstydzić. Katem poznaniaków okazał się Emmanuel Adebayor.

Lech - FC Salzburg 2:0: Zwycięskie otwarcie stadionu!

Ponad 41 tysięcy kibiców na trybunach zobaczyło, jak Lech wygrywa z Red Bull Salzburg 2:0 i zostaje liderem grupy w Lidze Europejskiej!

Juventus – Lech 3:3: Kolejorz remisuje z wielkim Juventusem!

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali w Turynie 3:3 z wielkim Juventusem po cudownym i dramatycznym spotkaniu, a mogli je nawet wygrać!

Lech - Dnipro 0:0 Kolejorz wybronił awans!

W rewanżowym meczu eliminacji Ligi Europejskiej piłkarze Lecha zremisowali na Bułgarskiej z Dnipro 0:0 i zapewnili sobie awans do fazy grupowej!

Dnipro - Lech 0:1: Świetny mecz i sensacyjna wygrana Kolejorza!

Mistrzowie Polski nareszcie się przebudzili i po dobrym spotkaniu pokonali w Dniepropietrowsku Dnipro 1:0 i są o krok od fazy grupowej Ligi Europejskiej!

Lech – Sparta 0:1: Brzydki koniec marzeń o Lidze Mistrzów (+zdjęcia)

Kolejorz ciągle nie umie strzelać goli i zasłużenie odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów po bardzo brzydkim meczu ze Spartą Praga.

Sparta Praga - Lech Poznań 1:0: Porażka, której można było uniknąć

Przez 70 minut na boisku dominował Lech, a przez 20 Sparta, ale mecz zakończył się wygraną Czechów.

Lech Poznań - Inter Baku 0:1 (karne 9:8) - relacja + zdjęcia + wideo

Aż 11 serii rzutów karnych potrzebował Lech Poznań, aby wyeliminować azerski Inter Baku w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Inter Baku - Lech Poznań 0:1: Wichniarek dał zwycięstwo w Baku

W pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów Lech pokonał w Baku Inter 1:0. Zwycięskiego gola zdobył nowy napastnik Kolejorza, Artur Wichniarek.