Derby dla Pocztowca, w innych meczach bez niespodzianek

MiceQ
MiceQ
Za nami kolejny weekend meczy I ligi Hokeja na Trawie seniorów. ...
Za nami kolejny weekend meczy I ligi Hokeja na Trawie seniorów. ... prohokej.pl
Za nami kolejny weekend meczy I ligi Hokeja na Trawie seniorów. Najciekawiej było w derbach Poznania, w których Pocztowiec pokonał drużynę akademików 4-3.

Pocztowiec Poznań na własnym obiekcie podejmował AZS AWF Poznań, było to najciekawsze ze wszystkich spotkań w obecnej kolejce I ligi Hokeja na Trawie, bowiem "Poczta" traciła do rywali tylko 2 pukty i tym samym wygrywając ten mecz, wyprzedziła "Akademików" w tabeli.

Początek spotkania nie ułożył się zbyt dobrze dla drużyny trenera Rachwalskiego, bowiem już po 8 minutach przegrywała ona 0-1 po bramce Filipa Bratkowskiego, ale pocztowcy nie poddali się i bardzo szybko ruszyli do ataku.

Bramkę dającą remis "Poczcie" strzelił Krzysztof Rachwalski, który chwilę później wyprowadził swą drużynę na prowadzenie. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Michał Siejkowski i tym samym Pocztowiec do przerwy prowadził 3-1.

Po wznowieniu gry do ataku ruszyła natychmiast drużyna trenera Jerzego Jóskowiaka i 5 minut po przerwie faulowany w półkolu strzałowym został jeden z "akademików", co oznaczało rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Tomasz Górny, chociaż bramkarz Daniel Stachowiak wyczuł intencję strzelającego, ale nie udało mu się obronić strzału.

Po tej bramce sytuacja na boisku trochę się uspokoiła, raz akcję przeprowadzała jedna drużyna, raz druga. W 55 minucie krótki róg na bramkę zamienił Mirosław Wieczorek i tym samym na stadionie przy ul. Przystań 1 był wyniki 3-3. Do końca nie wiadomo było, kto wygra ten mecz, gdyż obydwie drużyny ruszyły ostro do ataku. W końcówce meczu przewagę zyskała drużyna Pocztowca Poznań i strzeliła jakże ważnego gola w ostatniej minucie meczu, a bohaterem okazał się Marcin Michniak.

KS Pocztowiec Poznań - KS AZS AWF Poznań  4-3 (3-1)
KS Pocztowiec Poznań: Krzysztof Rachwalski 2 (14,20),Michał Siejkowski 1 (35k), Marcin Michniak 1 (70),
KS AZS AWF Poznań: Filip Bratkowski 1 (8), Tomasz Górny 1 (40k),Mirosław Wieczorek 1 (55kr).